Blog > Komentarze do wpisu

Total Recall 2070 01x08

Fabuła odcinka tyczy mężczyzny, który urodził się jako jedno ze stu pięćdziesięciu dzieci w ramach eksperymentu podrasowany genetycznie celem zwiększenia inteligencji. Eksperyment się nie udał, większość dzieci zmarła po urodzeniu, a większość pozostałych miała zaburzoną psychikę. Ci, którzy przeżyli, zostali oddani do domów dziecka, skąd ze względu na trudności trudno było im trafić do rodziny zastępczej. Mężczyzna, numer 112, rozgoryczony tym przystał do sekty głoszącej świętość kodu genetycznego człowieka, tym samym będącej przeciwnikiem zarówno GMO, jak i androidów i włamuje się na serwery komisariatu, po czym daje się złapać, by swą grę rozgrywać dalej z pokoju przesłuchań.

Ostatecznie wszystko kończy się ckliwym happy end'em, bo pan porucznik z małżonką okazują się ostatnimi z próbujących 112 zaadoptować i nawet nie byli zrażeni tym, że nocą po rozmowie z nimi mały 112 podpalił łózko w dormitorium, lecz z tego powodu dom dziecka odmówił im możliwości adopcji. Gdy duży 112 się o tym dowiaduje, zabija swą żądną przemocy towarzyszkę z sekty (serio, mówią do siebie per "comrade", więc są towarzyszami) i umiera szczęśliwy patrząc na rodzinę, która go nigdy nie zaadoptowała.

Przy okazji zorientowałem się, jak brzmi catchphrase Davida Hume'a, ludzkiego z pary protagonistów. "And what does it mean in English?", pyta tutaj, zaś kilka odcinków temu pouczał androida "Say it in English!". Czyli typowy chłopek przygłupek, który mało co wie (choć swoje robi), ale jego pytanie pozwala przybliżyć to, co powiedzieli jego rozgarnięci rozmówcy w sposób, by zrozumiał każdy widz A.D. 1999. Teraz takich grają Jason O'Mara i Jim Cavaziel.

112

112

112 gra aktor o fantastycznej twarzy: en face wygląda jak Leonard z "The Big Bang Theory" (gdyby nie miał okularów i był blondynem), a z półprofilu niczym Quentin Tarantino. Przed tą rolą grał Matthew Coopera w 147 odcinkach "Doktor Queen", a po niej mimo fantastycznej twarzy już w niczym znanym. Inni grający też zbytnio się w swych pozostałych rolach nie otarli o zbytnio popularność, a dla jednego, grającej młodego 112, była to jedyna rola filmowa w karierze: w sumie 9 sekund na ekranie (z czego 4 w tle) i jedno wypowiedziane zdanie. Przy tym dokonania innych budzą trochę większe uznanie.

piątek, 22 lipca 2016, nieuczesany23

Polecane wpisy

  EVEN MORE OF ME:

  NIEUCZESANY
  MYŚLI NIEUCZESANEGO
  NIEUCZESANY CZYTA
  NIEUCZESANY OGLĄDA
  NIEUCZESANY SŁUCHA