Blog > Komentarze do wpisu

Arrow 02x23

O ile w "TARCZOwnikach" feminizm objawił się w postaci pozostawienia odbudowywanej TARCZY w rękach kobiet, o tyle tu reprezentuje go strzelająca z granatnika stojąc z rozwianym włosem na płozie lecącego helikoptera, ubrana w stylową czarną skórzaną kurtkę pani zabójczyni wysokiego szczebla.

Zdumiewająco głupi ten Szczała. Ma Umiejętności Strzeleckie na poziomie 99, a gdy ma okazję wrazić dwie strzały ze szczepionką w przeciwnika, mierzy i trafia wprost w najlepiej uzbrojoną klatkę piersiową.

Nie rozumiem taktyki polegającej na tym, by oddział łuczników wysłać do walki bezpośredniej z oddziałem n-pla, by mierzył i strzelał do przeciwników z odległości nie większej niż metr. 

Tak się zastanawiam: skoro ekipa Szczały ma już i mirakuru i antidotum, to w praktyce mają eliksir życia: choremu lub umierającemu człowiekowi wpierw wstrzykuje się mirakuru, a gdy ów cud-lek wyleczy lub ożywi organizm (tak jak ożywił Isabel Rochev i uleczył z ciężkich poparzeń Slade'a Wilsona) i zaczną się prezentować negatywne skutki uboczne - podaje mu się antidotum, po którym znów staje się "czysty" od mirakuru, o zwykłej już sile, wytrzymałości i odporności na rany (i bez żadnych skutków ubocznych, co pokazuje uleczenie Roy'a).

Finał zaś spełnia wymagania kanonu: następuje kulminacja zmagań, bad guy przegrywa, ale nie ginie, by mógł powrócić w kolejnych seriach, a w przerywnikach kończy się kolejny etap reminiscencji (przy okazji pokazując, że Oliver Queen wcale nie "spent five years on this hellish island", lecz jedynie ułamek tego czasu).

Na sam też koniec producenci pokazują, co zmieni się w sezonie trzecim. Będą nowi wrogowie, wróci Barrowman, Czarny Kanarek odpłynie w siną dal (wykazując się sporą odwagą podczas rejsu po przeżyciu dwu już zatonięć statków), przygłupi detektyw Lance dostał kosę w brzuch (i już dalej wiecie), przyrodnia siostra Szczały przechodzi na ciemną stronę mocy, Dix ma być ojcem (lecz pewnie zabiją mu ukochaną w 9 miesiącu ciąży), a w reminiscencjach zamiast wyspy pojawi się Hong Kong, gdzie młody Szczała pracować zaczyna dla amerykańskiej agencji wojskowej. 

niedziela, 18 maja 2014, nieuczesany23

Polecane wpisy

  EVEN MORE OF ME:

  NIEUCZESANY
  MYŚLI NIEUCZESANEGO
  NIEUCZESANY CZYTA
  NIEUCZESANY OGLĄDA
  NIEUCZESANY SŁUCHA